DOLAR: 3.51 TL
EURO: 3.92 TL

Yüz Maskesi Siyah Nokta Temizle

4 ay önce
820 kez görüntülendi

Siyah Nokta nasıl temizlenir burundaki siyah noktalar için diş macunu

 

Herkesinde bildiği gibi yüzümüzde zamanla siyah lekeler ve siyah nokta lar oluşmakda Lovibu.com Olarak Bu yazımızda bu kontaların nasıl geçebileceğinden Bahsedeceğiz

Öncelikle ;

Siyah nokta oluşumunu engellemek ve cilt bakımı için eczanelerde çesitli Temizleme tonikleri bulunmaktadır Ve Bunların çoğunu düzenli olarak kullanıldıgında siyah nokta oluşumu durmakta ve var olan siyah noktalarda geçmekte. cildiniz yağlı ise daha çok dikkat etmek lazım. Yağlı ciltlerde gözeneklerin tıkanması durumunda , biriken yağlar zamanla kurur ve siyah nokta oluşmasına neden olur.

Siyah noktaları elinizle sıkıp çıkarmaya sakın çalışmayın. Bu gözeneklerde bulunan hücrelerin zarar görmesine sebep olur ve iz bırakabilir. Yüzde oluşan çukurlu lekelerin çoğu sivilce ve siyah noktaların sıkılmasından olmaktadır. Bunun yerine , cildinizi hafif sıcak su ile nemledirin ve daha sonra siyah noktalar için üretilmiş olan burun bantlarıyla temilemeye çalışın. Siyah noktalar tek seferde geçirmek kolay değildir. Düzenli ve sürekli bir uygulama ile temizlenmesi gerekir.
Siyah noktalar için buhar banyosuda tavsiyeler arasındadır
Siyah nokta temizleme konusunda en önemli uygulamalardan biri buhar banyosu yapmaktır. Bir tencerenin içine bir miktar su koyup ısıtın ve yüzünüzü çıkan su buharına tutun. Buhar cildinize nufuz ettikçe yumuşayacak ve gözeneklerin esnek olmasını sağlayacaktır. Böylece biriken yağ ve toksinler çok daha kolay dışarı atılacaktır.
Siyah noktalar için maske tarifleri

Yulaf unu maskesi
Bir yemek kaşığı kadar yulaf ununun içine yaklaşık yarım fincan (unu kıvama getirmeye yetecek) kadar su ilave edip pişirin. Un kıvama geldikten sonra ılımasını bekleyip siyah noktaların olduğu yere uygulayın ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü güzelce yıkayın.
Aspirin ve karbonat maskesi
Hazırlaması ve uygulaması en kolay maskelerden biri. Hem sivilceler hemde siyah noktalar için oldukça yararlı bir maske. 1 adet aspirini toz haline getirin ve karbonata ilave edin. Daha sonra üzerine bu karışımı kıvama getirecek kadar su ekleyin ve güzelce karıştırın. Hazırlanan karışımı yüzünüzde siyah nokta olan yerlere sürün ve kurumasını bekleyin. Kurudukça yüzünüzün gerildiğini hissedeceksiniz. Kurumadan dolayı dökülme başladıktan yaklaşık 2 dk sonra yüzünüzü yıkayın.
Bal maskesi
Bal cilt besleyici ve nemledirici özelliği fazla olan bir besin. Bir tatlı kaşığı kadar bal alıp yüzünüze sürün ve yaklaşık 15 boyunca bekleyin. Kuruduktan sonra yüzünüzü kağıt havlu ile ıslatarak silin.
Limon suyu- yoğurt maskesi
Bir limonun suyunu çıkararak, bir kâse yoğurtla karıştırın. Sonra oluşan bu karışımı iyice yüzünüze yayın. Yüzünüzde 15 dakika kadar bekleyen maskeyi suyla yıkayarak çıkartın. Böylece cildinizdeki sivilceler kururken aynı zamanda siyah noktaların oluşmasına neden olan yağ tabakası da gözeneklerden dışarı atılır.
Siyah Noktaları Mutlaka Temizleyin
Siyah nokta nasıl oluşur?

siyah noktalar müdahale edilmediklerinde sivilceye dönüşebilmektedirler ve dolayısıyla daha fazla soruna neden olabilirler. Bu nedenle gerekli önlemleri alarak siyah noktaları daha oluşmadan engellemeli, yahut bir an önce onları deriye zarar vermeden ortadan kaldırmalısınız.

Siyah noktalar vucuttaki yağın deri altında kuruyarak ve deri gözeneklerinden dışarı çıkmasıdır. Bu yağlar gözeneklerden çıkıp hava temas ettiğinde zamanla siyahlaşmaya başlar.

Cildinizde Siyah nokta oluşmaması için yapmanız gereken en önemli tedavi cildinizi hergün uygun yöntem ve doğru ürünlerle temizlemektir. Hergün sabah ve akşamları cilt tipinize uygun bir temizleyici ile cildinizi temizlemek ve cilt tipinize uygun nemlendiricilerle nemlendirmelisiniz..

Düzenli olarak yaptıgınız Bu cilt temizleme uygulamalarından sonra istenildiğinde peeling ve Buhar banyosu da yapılarak siyah nokta oluşumu minimal seviyeye indirilebilir.

Buhar banyosunu Kendiniz evde de yapabilirsiniz. Örneğin Yüz bölgesi için, sıcak suyu yayvan geniş bir tepsiye koyun başınıza bir havlu örterek kapatın. Yüzünüzün Yumuşamasını bekleyin. Vucudunuz buharı emdikten Sonra iğnesiz şırınga ile ortaya çıkan siyah noktaları vakkumlayarak çıkarabilirsiniz.

Cildinizin günlük bakımını yapmanıza rağmen siyah nokta oluşumunu engelleyemiyorsanız bu bir cilt problemi olduğunun işareti olabilir. Bunun içinde bir cilt uzmanına görünmez gerekebilir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. sibel dedi ki:

    siyah noktalar ile başım dertteydi gerçekden bu maske sayesinde azalmalar olduğunu fark ettim teşekkürler

Yorum Yaz


Yukarı Çık