DOLAR: 3.51 TL
EURO: 3.92 TL

Cilt Lekelerine Maske

3 ay önce
249 kez görüntülendi

Cilt Lekelerine Maske olarak kullanabileceğimiz doğal bileşenler ile cilt bakımı yaparak cilt maskelerimizi uygulayabiliriz.

Önemli olan husus Her türlü  cilt maskesini kullanmamalısınız. Kötü sonuçlara yol açabilir ve cilt kanseri olmak üzere bir çok ciddi cilt problemlerine sebebiyet verebilir.

Daha çok Doğal zararı ve yan etkisi bulunmayan cilt lekelerine maske olarak kullanabileceğiniz karışımlardan bahsedelim. Cilt Lekelerine Çözüm Doğal yoldan nasıl yapılır.

Cilt bakımı elbette özellikle bayanlar için çok önemli ve olmazsa olmaz hususların en başında gelmektedir.

Bakımlı ve Güzel olmak her kadının hakkı olduğunu düşünüyoruz. Size tavsiyemiz önüze gelen her cilt maskesini kullanmayınız. Çünkü cilt şakaya gelmez .

Öncelikle kullandığınız karışımların yan etkisi varmı yokmu bunları araştırınız.

Özelikle tabiatta bulunan doğal karışımları ilk seçenek olarak kullanınız.Çünkü bir çok kozmetik ürünler bu karışımlardan faydalanmaktadır.

Cilt Lekeleri İçin Bal ve Limon Maskesi

Bal maskesini, daha doğrusu balın ev yapımı cilt maskelerinde sık sık kullanıldığını duymuşsunuzdur. Bunun başlıca nedeni balın çok etkili bir nemlendirici olması. Ayrıca cildi besleyen ve görünümünü geliştiren B vitaminleri bakımından da oldukça zengin.

Bal ve limon maskesi düzenli kullanıldığında limonun asitli yapısıyla lekelerin görünümünü azaltırken balın iyileştirici yapısıyla cildin görünümünü geliştiriyor, limonun neden olabileceği kuruluğu gideriyor ve cildi besliyor. Ayrıca sivilceye yatkın bir cildiniz varsa ve balın anti bakteriyel özelliğinin cildi temizlediğini ve sivilce oluşumunu önlediğini hatırlatırım.

Yapımı oldukça kolay bu maske için ihtiyacınız olan malzemeler 2 çay kaşığı bal (organik olursa çok daha iyi) ve 1 çay kaşığı limon.

Bal ve limonu karıştırdıktan sonra lekelerin bulunduğu bölgelere yoğunlaşarak tüm yüzünüze sürün. 20 dakika kadar cilde nüfuz etmesini bekledikten sonra bol ılık suyla yıkayın. Arzu ederseniz maske sonrası nemlendirici kullanabilirsiniz.

Bu maskeyi hazırlarken dikkat edilmesi gereken nokta “cildim daha kısa sürede beyazlasın” diye gereğinden fazla limon kullanmamak. Çünkü limon cildi beyazlatırken aynı zamanda yağı alarak cildin kurumasına, kızarmasına ve tahriş olmasına neden olabilir.

Bu yüzden bu karışımları hazırlarken dikkatli davranmalı ve tarife harfiyen uymalıyız.

Cilt Lekelerine Maske

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık